Domů / Hosting / Webový server na stolním PC pomocí Apache

Webový server na stolním PC pomocí Apache

Apache je nejrozšířenější software webového serveru, který je volně dostupný. Používá ho zhruba 70% všech webových serverů na světě. Je rychlý, spolehlivý, bezpečný a modulární. Díky rozšíření a modulům se dokáže přizpůsobit mnoha různým prostředím.

Většina poskytovatelů hostingu používá Apache jako svůj software pro webový server. Instalují se na něj opensource aplikace jako je WordPress, Prestashop, Drupal, Joomla atd. Ty však mohou fungovat i na jiných webových serverových programech.

V podstatě webový server je software, který přijímá vaši žádost o přístup k webové stránce. Spustí několik kontrol zabezpečení vaší žádosti a přes protokol HTTP/HTTPS vás přenese na webovou stránku. V závislosti na požadované stránce může stránka požádat server o spuštění několika dalších modulů při generování dokumentu.

Instalací Apache na svůj stolní počítač z něj uděláte menší webový server. Vývojáři ho používají k programování webových stránek a otestování před spuštěním v ostrém provozu.

Tvorba webových stránek Bohumín

Napsal Stanislav Drako

Vytváří weby obyčejným lidem, začínajícím podnikatelům a živnostníkům. Baví ho internet a práce s lidmi. Pomáha jim překonat těžké začátky podnikání, ušetřit náklady na provoz webových stránek a vyvarovat se počátečních chyb.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.