Domů / E-shopy / Propojení skladových zásob mezi e-shopy – dropshipping

Propojení skladových zásob mezi e-shopy – dropshipping

Populární obchodní strategie v poslední době vyhledávána zejména obchodníky, kteří chtějí snížit své výdaje na skladování zboží a navýšit zisky. Nezáleží na tom, jak velká firma jste nebo jaké množství výrobků nabízíte. Existuje celá řada zboží, které můžete nabízet svým zákazníkům bez nutnosti držet skladové zásoby. Vaše objednávky expedujete rovnou ze vzdáleného skladu. Celý tento proces je označován termínem dropshipping.

Dropshipping se stal v dnešní době velmi oblíbeným nástrojem pro maloobchodníky. Umožňuje jim dodávat zboží zákazníkům, aniž by se obtěžovali balením nebo přepravou. Zakoupené výrobky dodávají zákazníkům rovnou výrobci, nebo distributoři.

Obecně platí, že když zákazník zakoupí výrobek z webových stránek prodejce, pak prodejce obdrží spolu s platbou všechny údaje zákazníka a poskytne zákazníkovi doklad o uskutečněném nákupu. Prodejce předá výrobci, nebo distributorovi výrobku všechny údaje od zákazníka a zaplatí velkoobchodní cenu. Distributor výrobku nebo výrobce, pak zásilku dodá zákazníkovi.

 

Tato jedinečná metoda maloobchodního prodeje nabízí řadu výhod a usnadní provoz každého podnikání. Ale jako každá mince má dvě strany, i tato metoda přináší řadu nevýhod.

Klíč k úspěchu při podnikání s dropshipping

  1. Nejdůležitější je získat spolehlivého dodavatele se zkušeností v oblasti dropshippingu. Takový dodavatel vás zastupuje během celého procesu objednávky. Od zadání, přes balení po expedici a doručení. Je vaším zástupcem při jednání se zákazníkem. Řeší reklamace a zodpovídá za kvalitu výrobků a spokojenost zákazníků. Nesprávně nastavený model dropshipping může mít negativní dopad na vaše dlouhodobé snažení.
  2. Důkladně se seznamte s produktem, který budete prodávat. Výběr správného produktu je zásadní pro úspěch. Přemýšlejte, jak daný produkt může zvýšit, nebo snížit zisk vaší firmy.
  3. Kvalitní webové stránky. Uživatelsky přívětivé a přehledné stránky snáz přimějí zákazníka k akci. Prokliku. Koupi. Zároveň musí být optimalizovány pro všechny prohlížeče a webové vyhledávače. Tak zvaná SEO optimalizace. Webové stránky se správným SEO přivedou z vyhledávačů daleko více zákazníků, potencionálních kupujících. Kvalitním obsahem získáte lepší konverzi – tj. nižší náklady za proklik na stránky. Musí být také vždy dostupné. Zákazníka nepotěší webová stránka mimo provoz, nefunkční tlačítko objednat, prázdné obrázky, neresponzivní šablona a podobně. Hledejte pouze hosting s garancí 99,9% dostupností a non-stop zákaznickou podporou.

Udržujte stabilní růst

Podaří-li se vám splnit všechny výše zmíněné podmínky, zaručeně zaznamenáte finanční růst. Investujte zpět do zlepšování a inovací internetového obchodu. Neusněte na vavřínech a nenechte se předběhnout konkurencí. Investováním do svého podnikání si zajistíte stabilní růst.

Tvorba webových stránek Bohumín

Napsal Stanislav Drako

Vytváří weby obyčejným lidem, začínajícím podnikatelům a živnostníkům. Baví ho internet a práce s lidmi. Pomáha jim překonat těžké začátky podnikání, ušetřit náklady na provoz webových stránek a vyvarovat se počátečních chyb.

Mohlo by zajímat

Jak zvolit správnou obchodní strategii?

Nezáleží jaký e-shop pro své podnikání zvolíte. Open source, krabicové řešení nebo na zakázku. Všechny …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.