Domů / E-shopy / Jak vybrat ten správný e-shop?

Jak vybrat ten správný e-shop?

Pro lepší přehled rozdělím elektronické obchody do 3 kategorií. Open source, krabicobé a zakázkové. Open source eshopy mají zdarma volnou licenci a může je používat každý. Za paušální e-shop platíte měsíční pronájem a nemáte přístup ke zdrojovému kódu. E-shop na zakázku vám udělá specializovaná firma. Ceny startují na 100 tisících a sahají k půl milionu, mohou dokonce dosáhnout částky 1 milion.

Eshop na zakázku

Nejdrahší varianta. Vysoká cena má svůj důvod i opodstatnění. Na opravdu profesionálním e-shopu pracuje hromada programátorů, grafiků, textařů, kodérů, SEO expertů a jiných odborníků. Tyto lidi je potřeba nějakým způsobem zaplatit. Kvalita odpovídá ceně.

Nějaká firma může nabízet levnější variantu a tvářit se profesionálně. Je ale zřejmé, že nemá tolik potřebných expertů, protože by je nemohla zaplatit. Netvrdím, že neexistuje levná firma s kvalitním produktem. Jen poukazuji na co si dát pozor. Tím uzavírám toto téma.

Pronájem e-shopu – „krabicové“ řešení

Platíte měsíční paušální sazbu podle velikosti a náročnosti eobchodu. Dle mého názoru nejlepší varianta pro každého drobného, začínajícího živnostníka, či malou firmu. Dnes je již na trhu velké množství hostingů nabízejících tuto službu, což srazilo ceny pronájmu výrazně dolů. Hlavní výhody? Pro začátek nepotřebujete prakticky žádné znalosti. Hned můžete začít prodávat na internetu. Respektive nabízet zboží na internetu. Od pronájmu e-shopu k úspěšnému prodeji vede dlouhá cesta.

Někomu může pronájem stále připadat drahý, zbytečný a nekomfortní. Tím se dostáváme k poslední možnosti prezentace zboží na internetu.

Opensource e-commerce

Nejdiskutovanější téma.

Opensource :

Otevřený software (anglicky open-source software nebo open software, zkratka OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená jak technickou dostupnost kódu, tak legální (ne)dostupnost – licenci software. Licence je velmi důležitá, jelikož specifikuje, jaká práva k otevřenému kódu získá a jak s nim může nakládat jeho uživatel – tolik wikipedie.

Co to znamená? Jednoduše stáhneme z internetu program, libovolně ho používáme a upravujeme podle sebe a ZDARMA.

E-commerce:

Elektronické obchodování (též elektronická komerce, e-komerce) je forma obchodování, která k realizaci obchodních transakcí (s vlastními organizačními jednotkami, s dodavateli, se zákazníky) podstatným způsobem používá moderní elektronické komunikační prostředky. Základní infrastrukturu v tomto smyslu představuje v současnosti Internet a zejména jeho „webová část“, ale často jsou používány i další elektronické prostředky, například elektronická pošta, telefon nebo platební karty. Samotné elektronické obchodování lze považovat za jednu ze součástí elektronického podnikání – tolik wikipedie.

Nejběžnější e-komercí v současné době je :

Internetový obchod (též elektronický obchod, e-obchod nebo z angl. e-shop), Webová aplikace používaná jako jeden z komunikačních kanálů prodejce pro nabízení jeho produktů a služeb. E-shopy mohou v prostředí internetu existovat jak pro podporu obchodu typu B2B (business-to-business, česky „obchodník k obchodníkovi“) tak B2C (business-to-consumer, česky „obchodník k zákazníkovi“). Jedná se o podmnožinu elektronického obchodování.

Opensource e-commerce přeloženo do volného překladu znamená e-shop s volnou licencí, který můžeme stáhnout, nainstalovat a používat dle libosti.

Nejznámější a nejpoužívanější e-commerce systémy na celém světě jsou Prestashop, OpenCart, Joomla, Drupal a WordPress. Existují další, ale ty necháme stranou.

Pro správu objednávek potřebuji intuitivní a jednoduché rozhraní. Proto volím nejpopulárnější open source eshop v České Republice – PRESTASHOP.

Ostatní systémy nemají v ČR takovou oblibu a obtížně pro ně budete hledat překlady, návody a moduly. Prestashop je populární nejen u nás, ale celosvětově označován jako jeden z nejlepších open source e-shopů.

Tvorba webových stránek Bohumín

Napsal Stanislav Drako

Vytváří weby obyčejným lidem, začínajícím podnikatelům a živnostníkům. Baví ho internet a práce s lidmi. Pomáha jim překonat těžké začátky podnikání, ušetřit náklady na provoz webových stránek a vyvarovat se počátečních chyb.

Mohlo by zajímat

Jak zvolit správnou obchodní strategii?

Nezáleží jaký e-shop pro své podnikání zvolíte. Open source, krabicové řešení nebo na zakázku. Všechny …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.