Domů / E-shopy / Jak má vypadat správný XML feed Heureka?

Jak má vypadat správný XML feed Heureka?

Co je to XML feed a jak vypadá najdete v minulém článku. Nyní by to chtělo zauvažovat nad marketingovou strategií. Jak nastavit kampaň, aby co nejvíce prodávala s co nejmenší investici? K úspěšnému vytvoření takovéto kampaně musíme začít od úplného začátku. Od názvu po cenu za proklik. Cílem je dosáhnout zobrazení produktu na předním místě. Respektive se snažit o co nejlepší a nejvyšší pozici ve výsledcích vyhledávání. Toho můžete dosáhnou kombinací vysoké ceny za klik a správným názvem.

Než vám srovnávače dovolí zobrazit vaše produkty ve vyhledávání, musí tyto produkty schválit. Každý porovnávač cen má svá pravidla a každý produktový feed musí tyto pravidla dodržovat.

Nestačí vytvořit jeden XML feed. Musíte vytvořit každý jeden pro každý srovnávač zvlášť.

Pravidla pro správné napárování heureka feedu:

Pokud je shop v placeném režimu Heuréka PPC, jeho produkty se musí zařadit (spárovat) do příslušných kategorií. K tomu je třeba mít v XML souboru produkty a kategorie správně pojmenované.

Tag <PRODUCT> musí být výstižný a nesmí obsahovat:

  1. superlativy a reklamní slogany (např. „nejlevnější obchod“)
  2. nadměrně se opakující klíčová slova, nebo fráze (dvakrát a vícekrát za sebou)
  3. nadměrnou interpunkci, vykřičníky, smajlíky, nebo tři tečky
  4. informace, které s nabízeným produktem přímo nesouvisí

Jak správně pojmenovat produkty?

Každý produkt by měl mít jasné označení. Nejlépe název výrobce a produktový kód. Produkty, které mají varianty musí v názvu obsahovat informace o přesné variantě (rozměr, vzor, barvu, množství, druh atd. Nejčastějším důvodem pro blokaci produktu je neuvedení výrobce v názvu. 100% výrobků se páruje podle názvu.

Poznámka : Správné označení nemusíte měnit na svém webu, ale musí se nacházet v XML souboru, který importujete. Správný modul pro generování feedu musí umožnit zadat do tagu jiný název, než máte ve svém e-shopu. Z toho důvodu, aby jste na webu neměli nic neříkající název Samsung EB56547C-GG, ale zákazníky přívětivější popis LCD televize Samsung EB56547C-GG 190cm.

<DESCRIPTION> musí obsahovat vhodný a výstižný popis produktu, jeho charakteristiku a vlastnosti, které mohou sehrát důležitou roli při nákupu. <DELIVERY_DATE> je informace o dostupnosti zboží. Heuréka umožňuje zobrazovat u produktu přesné datum doručení. Využívá k tomu dostupnostní XML soubor. Informace o dostupnosti zboží sice není povinná, ale pro zákazníky nezbytná. <EAN> je  nepovinný, doporučujeme jej uvádět kvůli snazšímu párování produktů. Kód výrobku EAN  musí být validní kód včetně kontrolní číslice.

Aktuální údaje zabrání blokaci

Je dobré XML feed pravidelně generovat, aby byl stále aktuální a nestávalo se, že bude obsahovat odkazy na vyprodané produkty. Zákazníci by zbytečně navštívili váš obchod a vás by to stálo peníze za klik a prestiž. Důležité je udržovat aktuální informace o ceně. Rozdílná cena ve feedu a na e-shopu povede k blokaci ze strany Heuréky.

Než spárujete produkty a přejdete do placeného programu PPC, každý nový obchod musí projít 3 měsíčním zkušebním období, kdy nelze upřednostnit produkty na prvních místech ve vyhledávání. Tato služba je aktivní až po obdržení certifikátu ověřeno zákazníky. Certifikát je hodnocení vašeho obchodu od zákazníků, kteří u vás provedli objednávku. Hodnotí se celková spokojenost s obchodem, doba dodání, kvalita produktu, kvalita komunikace a přehlednost stránek. Zpětná vazba zákazníků je velmi důležitá součást provozovaní e-obchodu.

O vysoké hodnocení a celkovou spokojenost zákazníků se musíte starat po celou dobu provozování e-shopu. Hlavně na samotném začátku spuštění obchodu je celková spokojenost klíčová. Otevře vám cestu k placeným možnostem reklamy a lepšímu zobrazení v hledání.

Tvorba webových stránek Bohumín

Napsal Stanislav Drako

Vytváří weby obyčejným lidem, začínajícím podnikatelům a živnostníkům. Baví ho internet a práce s lidmi. Pomáha jim překonat těžké začátky podnikání, ušetřit náklady na provoz webových stránek a vyvarovat se počátečních chyb.

Mohlo by zajímat

Jak zvolit správnou obchodní strategii?

Nezáleží jaký e-shop pro své podnikání zvolíte. Open source, krabicové řešení nebo na zakázku. Všechny …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.