Domů / E-shopy / Co musíte vědět než začnete s dropshopem?

Co musíte vědět než začnete s dropshopem?

Spousta firem nabízí partnerský program a propojení skladových zásob přes e-shop tzv. dropshipping. Důvod je jednoduchý. Získat další distributory jejich produktů a navyšovat zisky. Mají vypracovanou strategii prodeje, zákaznický servis a reklamační řád. Zásilky včas doručují zákazníkům. Obchodní model funguje jak má ku prospěchu všem. Dodavatel generuje větší zisky, ale distributoři jen nízkou provizi z prodeje.

Hlídejte si marži

Marže 13% je obvyklá sazba u propojených e-shopů. Z každé stokoruny máte třináct korun na zaplacení všech výdajů – náklady na provoz, hosting, reklamu, čas, dopravu, reklamace, daně, pojištění atd…

Tučnou provizi získají jen ty nejvíce pilné včeličky v úlu. Proč? Mít dodavatele a zboží samo o sobě nestačí. Musíte přesvědčit zákazníka nakoupit u vás. Internet je skvělé místo plné lidí a vy tyto lidi musíte nasměrovat na svůj obchod. To je první krok. Druhý důležitý krok je, že tito lidé musí provést nějakou akci. Nejlépe nakoupit. Jedině tak se vám podaří uspět v konkurenčním boji.

Obsahový marketing

První krok obecně zahrnuje obsahový marketing, reklamu, SEO a PPC kampaň. Nezbytné pro přivedení zákazníka na web a také finančně náročné. Krok druhý. Přesvědčit zákazníka k akci. Tím se obecně myslí, přimět zákazníka na něco kliknout, něco komentovat, přihlásit odběr, nakoupit atd. Jak toho dosáhnout?

Pomocí líbivých, přehledných, uživatelsky příjemných a funkčních webových stránek. Pro zákazníka není nic horšího než nepřehledný web. Tlačítka nereagující na kliknutí. Nesmyslné kategorie vnořené do hromady podkategorií. Nakupujícím nemusí vyhovovat absence platby kartou, nebo příliš dlouhý a nepřehledný proces objednávky. Postrádají-li volbu přepravy jejich oblíbeným přepravcem. Zákazníka od prodeje může odradit každá maličkost. Vždy musíte co nejvíce usnadnit cestu k samotné objednávce.

Zkrátka pro prodej budete potřebovat opravdu kvalitní e-shop a propracovaný marketing. Ani jedno není levná záležitost. Proto věnujte pozornost výše marže před začátkem spolupráce. S nízkou marží budete ve finále vydělávat svému dodavateli a vám nic nezbyde.

Co má společného většina firem nabízející dropshipping? Nezajímají se o své distributory. Je jim jedno jak složité je prodávat jejich produkty. Chtějí jenom navyšovat zisk a nechají vás odkázaní sami na sebe a své schopnosti. Vždyť je to váš byznys. A z marže 13% vám nepokryje ani náklady na provoz.

Tvorba webových stránek Bohumín

Napsal Stanislav Drako

Vytváří weby obyčejným lidem, začínajícím podnikatelům a živnostníkům. Baví ho internet a práce s lidmi. Pomáha jim překonat těžké začátky podnikání, ušetřit náklady na provoz webových stránek a vyvarovat se počátečních chyb.

Mohlo by zajímat

Jak zvolit správnou obchodní strategii?

Nezáleží jaký e-shop pro své podnikání zvolíte. Open source, krabicové řešení nebo na zakázku. Všechny …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.